Merve Fidan

MERVE FİDAN

Psikolog- Aile Danışmanı

1988 yılında Muğla’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğretimini Muğla’nın Datça ilçesinde tamamlayan Merve Fidan daha sonra Muğla Anadolu Lisesi’nde okudu. 2006 yılında tam devlet bursu alarak Yakın Doğu Üniversitesinde İngilizce Psikoloji bölümünden Yüksek Şeref Belgesi ile mezun olup, Maltepe Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimi aldı.
2009 yılında Datça Mor Kanguru Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde, 2010 yılında ise Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde stajlarını tamamladı. İstanbul binicilik kulübünde gönüllü olarak çocuklarla çalışılan bir projede görev aldı.
2011-2015 yılları arasında Özel Yardım Eli Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde, 2015 yılında Ümraniye Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde çalışan Merve Fidan, 2016 yılından beri Özel Yardım Eli Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde çalışmaya devam etmektedir.
Öğretim ve iş hayatı süresince; çocukluk döneminde ana-babaya bağlanma ve bunun 18-25 yaş arası gençlerde yarattığı problemler, akran zorbalığı ve engelli çocuklara sahip olan ebeveynlerin anababalık stili ebeveynlik tutumu özür atıfları ve engelli çocuğa sahip olmanın evlilik uyumu ve doyumu ile ilişkisi konulu bilimsel araştırmalar yapmıştır.
Adli psikoloji eğitimi, madde bağımlılığı eğitimi, iletişimde beden dili ve drama eğitimi, stip ve pecs eğitimleri, psiko-pedagojik açıdan çocuk resimlerinin analizi eğitimi, oyun terapisi eğitimi, travma ve ilkyardım eğitimi ve MEB onaylı (464 saat) aile danışmanlığı eğitimlerini almıştır. Ayrıca birçok seminer- kongrelere katılmıştır.
Stanford- Binet Zeka Testi, Denver II Gelişim Tarama Testi, Goodenough Harris Bir İnsan Çiz Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Luisa Duss Psikanaltitik Öykü Tamamlama Testi, Porteus Labirentlreri Zeka Testi, Kent E.G.Y Testi, Catell 2A-3A Zeka Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Amerika P.D Hiperaktivite Ölçeği, Wisc-r Zeka Testi uyguladığı testlerdir.

Mesaj Yaz
1
Merhaba ben Digiyardım,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?