Ayşe Semiz

AYŞE SEMİZ

Kurum Müdürü

İstanbul Medipol Üniversitesi Psikoloji lisansını tamamlayan Psikolog Ayşe SEMİZ, lisans sürecinde Bremen’de gerçekleştirilen 1997-2017 yılları arasında “Medyada Cinsel Şiddet” isimli araştırmada araştırmacı asistanlık yapmıştır.
Kent Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını tamamlamış ve “Uzman Klinik Psikolog” ünvanını almıştır. Yüksek Lisans döneminde Üniversite Öğrencilerinde “ İnternet Bağımlılığı ve saldırganlık” konulu tez çalışması ile uzmanlığını kazanmıştır. Yüksek lisans süresince Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi ve süpervizyonu kapsamında yetişkinlerle bireysel psikoterapi seansları yürütmüştür. Daha sonra gönüllü olarak çeşitli danışmanlık merkezleri, anaokulları, hastaneler gibi kurumlarda yer almıştır.
Lisans eğitimi sırasında, staj kapsamında Çapa Tıp Fakültesi Nöroloji-Ana Bilim Dalı’nda afazi vakaları ile klinik gözlem ve nöropsikolojik testleri uygulayarak değerlendirmelerini yapmıştır. Lisans dönemi içerisinde Marmara Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimini almış olup aynı zamanda Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Aile Danışmanlığı sertifika programı eğitimlerini almıştır.
Uzman Klinik Psikolog Ayşe Semiz lisans eğitiminin ardından Tematik Algı Testi (TAT) Rorschach Testi , Bender-Gestalt Testi , Bir İnsan Çiz, Bir Aile Çiz, Beier Cümle Tamamlama Testi , Burdon Dikkat Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Denver Gelişim Tarama Testi, Ankara Gelişim Testi Envanteri (AGTE), Gessel Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi gibi Objektif ve Projektif test eğitimlerini aynı zamanda Oyun Terapisi ve Çözüm Odaklı Terapi eğitimlerini tamamlamıştır.
Bu zamana kadar çeşitli gruplara öfke, kaygı, stres, panik atak, iletişim konularında seminer ve sunumlar vermiştir.
Meslek hayatına Belediyede psikolog olarak başlamış olup, Belediye kapsamında Engelliler Merkezi saha ve merkezde uzman psikolog olarak görev yapmıştır. Sonrasında Özel Eğitim Kurumunda Kurum Müdürlüğü yapmıştır.
Şuanda meslek hayatına Sultanbeyli Özel Yardım Eli Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi’nde Kurum Müdürü olarak devam etmektedir.
Mesleki ilgi alanları arasında ergenlik ve yetişkinlik dönemi ruhsal sorunları olmak üzere özellikle; dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukuluğu, cinsel kimlik travmatik deneyimler, çocukluk çağı travmaları, bağlanma travmaları, davranış problemleri, boşanma sürecinde çocuklarla uyum, kaygı bozukluğu, depresyon ve sınav kaygısı gibi alanlardır.

Mesaj Yaz
1
Merhaba ben Digiyardım,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?